B72214S0141K551
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72214S0141K551
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 140 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 36 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 360 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 220 VDC
Voltage Rating DC : 180 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 820 pF