VDRH20X320BSE
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VDRH20X320BSE
  • 1
Diameter : 23 mm
Voltage Rating AC : 320 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 kA
Surge Energy Rating : 382 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 842 V
Series : VDRH
Varistor Voltage : 510 VDC
Voltage Rating DC : 420 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 750 pF
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 320V 20MM