APT75GP120J
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT75GP120J
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 128 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : POWER MOS 7®
Package / Case : ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.9V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : PT
Power - Max : 543 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 7.04 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT75GP120
Description : IGBT MOD 1200V 128A 543W ISOTOP
Model Number : APT75GP120J
Contact Now
IGBT Module PT Single 1200 V 128 A 543 W Chassis Mount ISOTOP®